Zgodnie ze zaktualizowaną strategią do końca 2030 roku spółka przeznaczy na inwestycje aż 320 mld zł, z czego 120 mld na projekty nisko- i zeroemisyjne. 9  GW mocy w odnawialnych źródłach energii, 10 tys. Punktów Dechra Pharmaceuticals „pewna” co do perspektywy rozwiązania problemów z zaopatrzeniem ładowania pojazdów elektrycznych w Europie Środkowej oraz 300 MW zainstalowanej mocy w małych reaktorach jądrowych. Według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) PKN Orlen w 2022 r.

Orlen zmieni nazwę? Prezes Obajtek wskazuje, że to możliwe jeszcze w 2023 roku

Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zdaniem prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka obecna nazwa spółki nie przystaje do rzeczywistości. “To będzie wymagało zgody walnego zgromadzenia spółki, ale zakładam, że może się to stać niebawem, możliwe, że jeszcze w 2023 r.” — podkreślił w rozmowie z ISBnews. W pierwszym kwartale 2024 roku było aż o 22 procent mniej sklepowych przestępstw kradzieży niż rok wcześniej – pisze “Rzeczpospolita”.

  1. W opinii zarządu spółki działania i dalsze plany rozwoju “implikują konieczność zmiany postrzegania marki firmy, obecnie skoncentrowanej wokół przerobu ropy naftowej”.
  2. Tym samym – jak wskazano w uzasadnieniu – określenie “naftowy” w aktualnej nazwie firmy “nie jest już adekwatne i spójne z wizją spółki oraz ambicjami rozszerzenia marki poza segment paliwowy”, jak np.
  3. Pomysł na zmianę nazwy pojawił się z powodu połączenia Orlenu z Lotosem i PGNiG.
  4. Jak wyjaśniono wówczas w komunikacie po obradach, uchwała wejdzie w życie z dniem podjęcia, natomiast z mocą obowiązującą od dnia wpisu do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.
  5. Zgodnie ze zaktualizowaną strategią do końca 2030 roku spółka przeznaczy na inwestycje aż 320 mld zł, z czego 120 mld na projekty nisko- i zeroemisyjne.

Spółka, która działa pod firmą Orlen Spółka Akcyjna może używać skrótu firmy: Orlen SA

Ministerstwo Finansów zapowiedziało utworzenie nowej instytucji, Rady Fiskalnej, mającej przyczynić się do poprawy działania systemu finansów publicznych, w tym zwiększenia ich przejrzystości. Według związkowców spółka nie powinna być traktowana jako projekt biznesowy, ale strategiczny podmiot o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania państwa. W komunikacie firma informuje, że pominięcie trzech pierwszych słów pozwoli pokazać, że Orlen nie działa wyłącznie w obszarze paliw. Na podstawie danych z Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego powziął informację o rejestracji w dniu 3 lipca 2023 roku przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy – Krajowego Rejestru Sądowego, zmian Statutu Orlen S.A.

Zatrzymanie prezesa spółki kolejowej Trakcja. Najnowsze informacje

O prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Materiały zawarte na Portalu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Wszystkie informacje zawarte na Portalu mają wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny. Opierają się one na statystykach i osobistych doświadczeniach autora. Treści zawarte w każdym z materiałów nie muszą odzwierciedlać poglądów i opinii Redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności w przypadku skierowania do niego przez inne podmioty roszczeń związanych z opublikowaniem zdjęć lub osobistego wizerunku.

Dlaczego kawa w Starbucks tyle kosztuje? Byłam na testingu w najstarszej kawiarni sieci w Polsce

Na 3 lipca planowana została zmiana nazwy Polski Koncern Naftowy Orlen SA na Orlen SA. Pozostałe dane identyfikacyjne spółki, jak adres i forma prawna nie zmienią się. Zmianę nazwy na Orlen SA przyjęli akcjonariusze koncernu, z których największym jest Skarb Państwa. Pomysł na zmianę nazwy pojawił się z powodu połączenia Orlenu z Lotosem Brexiteers można tolerować Boris Johnson oferta i PGNiG. Od tamtej pory zarówno władze spółki, jak i rządzący, mocno akcentują, że Polska zbudowała największy koncern multienergetyczny, dostarczający paliwa i energię elektryczną. Zwyczaje Walne Zgromadzenie akcjonariuszy PKN Orlen zdecydowało w środę o przeznaczeniu 6,385 mld zł na wypłatę dywidendy, co oznacza 5,5 zł na akcję.

Jak zauważa Reuters firma chce wykorzystać potencjał nowej technologii w całej swojej działalności i konkurować z Apple i Alphabetem, spółką-matką Google’a. Ministerstwo rolnictwa chce całkowitego zniesienia akcyzy na cydr i perry. Postulują to również producenci tych napojów alkoholowych. Resort finansów odpowiada, że zarówno cydr, jak i perry, są obecnie preferencyjnie traktowane pod względem podatkowym. Podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa poruszona została także kwestia sprzedaży napojów alkoholowych przez internet.

To właśnie tę uchwałę głosowali dziś akcjonariusze spółki. Biuro prasowe PKN Orlen podało też powody planowanej zmiany nazwy spółki. Tylko w pierwszym kwartale tego roku aż 70% wartości Grupy ORLEN zostało wygenerowane w segmentach niezwiązanych z przerobem ropy naftowej.

Zapytaliśmy firmę energetyczną o koszty rebrandingu, w przypadku zgody na zmianę nazwy. “Ewentualna zamiana nazwy spółki z ‘Polski Koncern Naftowy ORLEN SA’ na ‘ORLEN SA’ nie pociągnie za sobą konieczności rebrandingu” – przekazało biuro prasowe PKN Orlen. W trakcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zmianę statutu spółki, przewidującą zmianę jej nazwy, poparło 99,97 proc. Zmianę statutu spółki, przewidującą zmianę nazwy poparło 99,969 proc. Sąd zarejestrował zmianę nazwy Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN na ORLEN S.A. Nowa nazwa odpowiada aktualnemu profilowi działalności i planom rozwojowym spółki.

CEO Magazyn Polska to portal skierowany do przedsiębiorców, inwestorów, menedżerów, właścicieli firm, prezesów i kadry zarządzającej. Serwis dostarcza praktyczne wskazówki, informacje i analizy branżowe opracowane przez ekspertów. Decyzja Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia podjęta 21 czerwca 2023 roku weszła w życie z dniem 3 lipca 2023 roku, w momencie rejestracji zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym. W rozmowie z Polską Agencją Prasową wskazywał, że w identyfikacji wizualnej spółki na potrzeby marketingowe wykorzystywana jest tylko nazwa “Orlen” i biało-czerwone logo przedstawiające stylizowaną głowę orła. Zarząd zaproponował także, aby z zysku netto spółki za 2022 roku – w wysokości blisko 27,3 mld zł – na wypłatę dla akcjonariuszy przeznaczyć prawie 6,4 mld zł.

Zmiana nazwy Polski Koncern Naftowy Orlen SA na Orlen SA jest planowana na 3 lipca. Pozostałe dane identyfikacyjne spółki, adres i forma prawna nie zmienią się – poinformował koncern. Zmianę nazwy na Orlen SA przyjęli niedawno akcjonariusze, z których największym jest Skarb Państwa. Nazwa PKN Orlen (Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.) przechodzi do historii. Tak zdecydowano na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki w środę 21 czerwca. Walne zgromadzenie zdecydowało także o wysokości dywidendy od zysku za zeszły rok.

Rekord jednak osiągnęła cena dwóch melonów gatunku Yubari King. Nabywca zapłacił za nie na licytacji blisko 176 tysięcy złotych. Najpóźniej we wrześniu ma ruszyć zbieranie wniosków na zakup przydomowego wiatraka. Będzie można dostać do 30 tysięcy złotych dotacji. Nie wszędzie wieje tak samo, więc nie wszędzie będzie się to tak samo opłacać.

Jak czytamy w artykule, “firma ta figuruje na liście spółek giełdowych jako jedna z najniższymi kosztami przeznaczanymi na wypłaty dla swoich pracowników”. System kaucyjny ma zacząć działać w Polsce w 2025 roku. Wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności Andrzej Gantner podczas sejmowej podkomisji ocenił jednak, że nierealne jest, by wszedł w życie w terminie. Korzyści i wady ProRealTime Zwracał uwagę, że dopiero “w październiku dowiemy się, jak będzie wyglądał”. – Jesteśmy odpowiedzialną firmą i o decyzjach, które podejmujemy, informujemy w raportach. Jako grupa badamy i obserwujemy nie tylko rynek polski, ale i europejski, patrzymy na pewne synergie, ale nie komentujemy tego, co widzimy, bo to wymaga szeregu innych analiz – stwierdził.